Informace, kultura, vzdělávání

Činnost Centra na podporu integrace cizinců v Ústeckém kraji nabízí také další doplňkové služby pro cizince i pro širokou veřejnost.

Jazykové kurzy pro veřejnost

V současné době žádné neprobíhají.

 

V případě zájmu o individuální výuku, je možné dohodnout kurz angličtiny, vietnamštiny a ruštiny.

Dámské kluby

Vybrané dny v měsíci mají cizinky možnost zúčastnit se dámských klubů s konkrétní tematikou (vaření, ruční práce, poezie atp.). 

Aktuální termíny najdete ZDE.

Výtvarné dílny

Vybrané dny v měsíci  mají děti i dospělí možnost zúčastnit se výtvarných dílen (batikování, kreslení, modelování atp.). 

Aktuální termíny najdete ZDE.

Kultura

Prostřednictvím prezentace různých kultur a etnik Centrum přispívá ke snazší integraci cizinců do české společnosti. Centrum cizinců pravidelně organizuje etnické večery, kde mohou cizinci představit své vlastní tradice, zvyky, hudbu či tradiční jídla.

Přehled akcí Centra cizinců najdete ZDE

Informační centrum

Bezplatně zprostředkovává kontakt se zemí původu a rodným jazykem. Cizinci zde mohou získávat informace o aktuálním dění v zemi svého původu i v ČR. Informačních služeb mohou dále využívat také při vyhledávání práce, studia a dalších informací. Další úlohou Informačního centra je seznamování české veřejnosti s životem cizinců v regionu a cizineckou problematikou.

V Informačním centru mají cizinci k dispozici:

  • bezplatný internet
  • knihovnu (cizojazyčné knihy a tiskoviny, jazykové učebnice a slovníky, odborné časopisy, naučnou literaturu o ČR, právní předpisy atd.)
  • televizi se satelitem
  • další audiovizuální vybavení
  • velkoplošnou projekci

Kontakt: Pavla Augstenová, +420 475 216 536, +420 734 204 249

Otvírací doba

Pondělí

9.00 - 18.00

Úterý

9.00 - 17.00

Středa

9.00 - 18.00

Čtvrtek

9.00 - 17.00

Pátek

9.00 - 15.00Poradna pro integraci
Barevná planeta

euProjekt "Centrum na podporu integrace cizinců v Ústeckém kraji" AMIF/10/04 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra České republiky.
Provozovatel stránek PPI | emline.cz - INTERNETOVÉ PROJEKTY